Esittelyssä sihteerituolivalikoimamme, joka on huolellisesti suunniteltu tuomaan ripauksen käytännöllisyyttä ja viehätysvoimaa kompakteihin työtiloihin ja sihteeripöytiin. Nämä tuolit on suunniteltu niille, jotka arvostavat tehokasta muotoilua mukavuudesta tinkimättä, ja niissä yhdistyvät yksinkertaisuus, eleganssi ja toimivuus. Tilaa säästävissä sihteerituoleissamme on tyylikkäät profiilit ja kompaktit mitat, jotka liukuvat vaivattomasti pienimmänkin pöydän alle ja optimoivat rajoitetun lattiatilan. Valitse useista tyyleistä, mukaan lukien hengittävät verkkoselkänojat, jotka parantavat ilmankiertoa lämpiminä päivinä, tai pehmeät, kestävät kangas- tai hamppusekoitukset, jotka tarjoavat luonnollisen, ympäristöystävällisen viehätyksen ja sulautuvat harmonisesti minkä tahansa huoneen sisustukseen. Nämä tuolit asettavat etusijalle ergonomisen tuen muotoilluilla istuimilla ja joustavilla selkänojilla, mikä takaa mukavuuden pitkittyneen kirjoitus- tai paperityön aikana. Säädettävät istuinkorkeudet sopivat erikokoisille käyttäjille edistäen terveellistä ryhtiä ja vähentäen selän ja niskan rasitusta. Tietyissä malleissa on myös hellävarainen keinutusmekanismi, joka mahdollistaa hienovaraisen liikkeen, joka stimuloi verenkiertoa ja edistää henkistä ketteryyttä. Esteettisesti miellyttäviä puhtaita linjoja ja erilaisia värivaihtoehtoja tuovat sihteerituolimme lisäävät hienostuneisuutta kaikkiin toimistotiloihin, olivatpa ne sitten perinteisiä tai nykyaikaisia. Tukevat, mutta kevyet kehykset, jotka on valmistettu korkealaatuisista materiaaleista, kuten teräksestä tai vahvistetusta muovista, takaavat vakauden ja pitkäikäisyyden, mikä tekee niistä viisaan sijoituksen tuleville vuosille. Pohjimmiltaan sihteerituolimme ovat enemmän kuin vain huonekaluja; ne ovat kumppaneita päivittäisiin tehtäviisi, lisäävät tuottavuutta ja tuovat tyyliä työtilaan. Tutustu hyvään muodon ja toiminnan sekoitukseen tänään ja korota päivittäistä rutiiniasi tuolilla, joka täydentää täydellisesti rooliasi ahkerana sihteerinä tai kotitoimiston harrastajana.
| Materiaalit | Mesh |
| PP käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| Nylon pyörä | |
| Tuotteen koko | 57,5*67*91,5-101cm |
| Pakkauskoko | 62 * 32,5 * 58,5 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 9,6 kg |
| G.W. | 11,0 kg |
| Ladataan QTY | 592 kpl/40HQ |
| Materiaali | Verkkokangas |
| PP-pehmustettu läppäkäsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50 mm PU-pyörä | |
| Pääntuella | |
| Tuotteen koko | 60*46*100-110cm |
| Pakkauskoko | 62*26*59cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 10,5 kg |
| G.W. | 12,0 kg |
| Ladataan QTY | 715 kpl/40HQ |
| Materiaali | Verkkokangas |
| PP-pehmustettu läppäkäsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Pääntuella | |
| Tuotteen koko | 60*46*100-110cm |
| Pakkauskoko | 62*25*60cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 10,5 kg |
| G.W. | 12,0 kg |
| Ladataan QTY | 715 kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| PP korkeussäädettävä käsinoja | |
| 2-tasoinen lukitus-kallistusmekanismi | |
| 80mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Tuotteen koko | 59,5*56*109-116cm |
| Pakkauskoko | 76*33*59cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 13,5 kg |
| G.W. | 15,0 kg |
| Ladataan QTY | 464 kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| Valkoinen PP-käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50 mm PU-pyörä | |
| Pääntuella | |
| Tuotteen koko | 61,5*53*119,5-128,5 cm |
| Pakkauskoko | 68 * 28,8 * 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 11,0 kg |
| G.W. | 12,2 kg |
| Ladataan QTY | 600kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| Käännettävä käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Pääntuella | |
| Tuotteen koko | 62*55,5*101,5-111,5 cm |
| Pakkauskoko | 75*32*59cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 11,3 kg |
| G.W. | 12,7 kg |
| Ladataan QTY | 508kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| 3D-käsinoja | |
| 2-tasoinen lukitus-kallistusmekanismi | |
| 80 mm luokan 3 kaasunostin | |
| 350mm maalausalusta | |
| 50 mm PU-pyörä | |
| Pääntuella | |
| Tuotteen koko | 66*60*120-128cm |
| Pakkauskoko | 67*36*65 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 17,0 kg |
| G.W. | 19,0 kg |
| Ladataan QTY | 420 kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| 2-tasoinen lukitus-kallistusmekanismi | |
| Korkeussäädettävä käsinoja | |
| 80mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm kromipohja | |
| 50 mm PU-pyörä | |
| Niskatuella ja ristiseläntuella | |
| Tuotteen koko | 62*54*119-127cm |
| Pakkauskoko | 73*33*59cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 15,0 kg |
| G.W. | 16,8 kg |
| Ladataan QTY | 469 kpl/40HQ |
| Materiaali | Mesh |
| PP käännettävä käsinoja | |
| Tehtävämekanismi | |
| 80 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 300mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Tuotteen koko | 59*64*118-128cm |
| Pakkauskoko | 60*25*52cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 8,5 kg |
| G.W. | 9,7 kg |
| Ladataan QTY | 880 kpl/40HQ |
GUYOU-tarina
Uusimmat päivitykset
Tarjoa sinulle viimeisimmät yritys- ja teollisuusuutiset
Alan osaaminen
Tavoittelemalla erinomaista laatua ja käyttökokemusta yrityksemme pitää tuotteiden kestävyyttä, turvallisuutta ja ympäristönsuojelua aina ydinelementteinä, erityisesti korkeaselkäisten sihteerityötuolien suunnittelussa ja valmistusprosessissa, pehmeiden materiaalien, kuten sienien ja kankaiden valinta ja esikäsittely ovat entistäkin hienostuneempia. Seuraavassa on joukko teknisiä toimenpiteitä, joita olemme toteuttaneet varmistaaksemme, että korkeaselkäinen sihteerin työtuoli saavuttaa alan huipputason:
Sienen esikäsittelyprosessi
Suuritiheyksinen rebound-sieni: Ensinnäkin käytämme erittäin tiheää, erittäin kimmoisaa polyuretaanisientä päätäytemateriaalina tuolin istuimessa ja selkänojassa. Tällä sienellä ei ole vain erinomainen tuki ja kestävyys, vaan se myös hajottaa tehokkaasti kehon painetta ja vähentää pitkäaikaisen istumisen aiheuttamaa väsymystä. Tuotantoprosessin aikana valvomme tiukasti sienen tiheyttä ja palautumisnopeutta varmistaaksemme, että jokainen sieni voi saavuttaa parhaan käyttövaikutuksen.
Paloa hidastava käsittely: Toimistoympäristön erityispiirteiden vuoksi kaikki sienimateriaalimme on läpikäynyt tiukan palonestokäsittelyn ja täyttävät kansalliset ja kansainväliset paloturvallisuusstandardit. Kastomenetelmällä tai ruiskutusmenetelmällä palonestoaine imeytyy tasaisesti sieneen muodostaen kestävän palonestokerroksen, joka estää tehokkaasti tulen leviämisen ja varmistaa käyttäjien turvallisuuden.
Antibakteerinen ja punkkien vastainen hoito: Terveellisemmän työympäristön luomiseksi käytämme kehittynyttä antibakteerista ja punkkien vastaista teknologiaa sienien käsittelyssä. Nanohopeaionien tai muiden ympäristöystävällisten antibakteeristen aineiden avulla voidaan tehokkaasti estää bakteerien, homeen ja punkkien kasvua, pitää tuolin pinta puhtaana, vähentää allergeeneja ja parantaa käyttökokemusta.
Kankaan esikäsittelyprosessi
Kulutusta kestävä ja ryppyjä ehkäisevä käsittely: Kangasmateriaaleissa kiinnitämme erityistä huomiota sen kulutuskestävyyteen ja ryppynkestävyyteen. Fysikaalisilla tai kemiallisilla menetelmillä, kuten lämpökovettuminen ja hartsiviimeistely, parannetaan kankaan pinnan kovuutta ja elastista palautumiskykyä, jolloin se ei ole helppo rypistyä ja kulua päivittäisessä käytössä ja tuolin pinta pysyy tasaisena ja kauniina.
Ympäristöystävällinen värjäys ja värin kiinnitys: Vaadimme ympäristöystävällisten väriaineiden käyttöä kankaiden värjäykseen ja varmistamme useiden värinkiinnityskäsittelyjen avulla, että väri on kirkas ja kestävä eikä helppo haalistua. Tämä prosessi ei ainoastaan takaa tuotteen kauneutta, vaan heijastaa myös sitoutumistamme ympäristönsuojeluun.
Antibakteerinen ja antifouling-käsittely: Samoin kuin sienikäsittely, kangas on käsitelty myös antibakteerisella ja antifouling-aineella. Antibakteerinen aine kiinnitetään erityisellä prosessilla kankaan kuidun pintaan muodostaen suojakerroksen, joka estää tehokkaasti bakteerien kasvua ja parantaa kankaan antifouling-kykyä, mikä helpottaa sen puhdistamista ja huoltamista.
Yhdistettynä yllä olevaan esikäsittelyprosessiin korkeaselkäinen työtuolimme ei vain saavuta alan johtavaa kestävyyden ja turvallisuuden tasoa, vaan myös saavuttaa kattavan mukavuuden, ympäristönsuojelun ja esteettisen päivityksen. Lisäksi yhtiöllä on paljon kokeneita työntekijöitä ja standardi 6S-hallintajärjestelmä, joka varmistaa tuotantoprosessin kurinalaisuuden ja tehokkuuden; Pitkäaikainen yhteistyö ammattimaisten ja arvovaltaisten testausorganisaatioiden, kuten SGS:n, TUV:n ja Bureau Veritaksen, kanssa tarjoaa vahvan kolmannen osapuolen sertifioinnin ja tuen tuotteidemme laadulle.
Korkeaselkäinen sihteerityötuolimme ei ole vain teknologian ja taiteen kiteytystä, vaan myös sitoutumista terveelliseen, mukavaan ja tehokkaaseen työympäristöön jokaiselle käyttäjälle. Tuotteidemme valitseminen tarkoittaa kestävän, luotettavan, turvallisen, terveen, kauniin ja anteliaan toimistokumppanin valitsemista, mikä tekee päivittäisestä työstäsi helpompaa ja nautinnollisempaa.