Uppoudu pelaamisen maailmaan kattavan pelituolikokoelmamme avulla, jossa mukavuus kohtaa suorituskyvyn ja takaa parhaan mahdollisen pelikokemuksen. Sekä harrastajille että ammattilaisille suunniteltu tuolimme on suunniteltu parantamaan keskittymistä ja kestävyyttä intensiivisten pelisessioiden aikana. Hämmästyttävällä estetiikalla, joka heijastelee eloisaa pelimaailmaa, jokainen tuoli tuo ripauksen pelaajatyylikkyyttä laitteistoosi. Säädettävästä ristiseläntuesta ja niskatuista monipuolisiin makuutoimintoihin, nämä tuolit asettavat etusijalle ergonomian ja varmistavat, että asentosi pysyy tuettuna jopa maratonin pelien aikana. Vahvistetut kehykset ja tiheä vaahtomuovipehmusteet tarjoavat kestävyyttä ja mukavuutta, kun taas erikoismateriaalit edistävät hengittävyyttä ja pitkäikäisyyttä. Sukeltatko eeppisiin taisteluihin tai valloittamassa virtuaalisia maailmoja, pelituolikokoelmamme on luotettava liittolaisesi voiton tavoittelussa.
| Materiaali | PVC |
| Kytkintyynyn käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 62*54*117-127c |
| Pakkauskoko | 78 * 28,5 * 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 13,4 kg |
| G.W. | 15 kg |
| Ladataan QTY | 480kpl/40'GP;533kpl/40'HQ |
| Materiaali | PVC |
| Kytkintyynyn käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 62*54*117-127c |
| Pakkauskoko | 78 * 28,5 * 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 13,4 kg |
| G.W. | 15 kg |
| Ladataan QTY | 480kpl/40'GP;533kpl/40'HQ |
| Materiaalit | PVC ja sametti |
| 4D käsinoja | |
| Synkronointimekanismi | |
| 100 mm luokan 4 kaasunostin 7 cm uppoamalla | |
| Kromattu alumiinipohja | |
| PU-pyörä | |
| Muistivaahtomuovi kaula vyötäröllä Magnets vetovoimalla | |
| Sisäänrakennettu ylös ja alas vaivaava hieronta | |
| Tuotteen koko | 78*55*128-136cm |
| Istuin | 84*65*41cm |
| Takaisin | L56*K85cm |
| Pakkauskoko | 87*65*38cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 25,5 kg |
| G.W. | 27,5 kg |
| Ladataan QTY | 308kpl/40HQ |
| Materiaalit | Kangasta ja samettia |
| 4D käsinoja | |
| Synkronointimekanismi | |
| 100 mm luokan 4 kaasunostin 7 cm uppoamalla | |
| Alumiinipohjan maalaus | |
| Musta PU-pyörä | |
| Magneettinen Memory Foam -päätyyny | |
| Sisäänrakennettu korkeussäädettävä ristiseläntuki | |
| Tuotteen koko | 73*56*128-133cm |
| Pakkauskoko | 83*65*37cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 24,5 kg |
| G.W. | 27,3 kg |
| Ladataan QTY | 350 kpl/40HQ |
| Materiaalit | PVC |
| Kytkintyynyn käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 350mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 62,5*58*121,5-131,5 cm |
| Pakkauskoko | 82*32,5*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 14,2kg |
| G.W. | 15,7 kg |
| Ladataan QTY | 392kpl/40HQ |
| Materiaalit | PVC |
| 2D käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| Nylon pyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 67*66*123-133cm |
| Pakkauskoko | 83*29*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 17,6 kg |
| G.W. | 19,6 kg |
| Ladataan QTY | 456 kpl/40HQ |
| Materiaalit | PVC |
| 2D käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| Nylon pyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 67*66*123-133cm |
| Pakkauskoko | 83*29*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 17,6 kg |
| G.W. | 19,6 kg |
| Ladataan QTY | 456 kpl/40HQ |
| Materiaalit | PVC |
| PP säädettävä käsinoja | |
| Nojausmekanismi | |
| 100 mm luokan 3 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm PU värilliset pyörät | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 64,5*51*119-129cm |
| Pakkauskoko | 85 x 32,5 x 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 17,5 kg |
| G.W. | 19,0 kg |
| Ladataan QTY | 430 kpl/40HQ |
| Materiaalit | PVC |
| 2D käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| Nylon pyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 67*66*123-133cm |
| Pakkauskoko | 83*29*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 17,6 kg |
| G.W. | 19,6 kg |
| Ladataan QTY | 456 kpl/40HQ |
1. PVC
2. 2D-käsinoja
3. Lukitus-kallistusmekanismi
4. 100 mm luokan 3 kaasunostin
5. Nailonpohja
6. 60 mm nylonpyörä
7. Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä
8. Tuotteen koko: 67*66*123-133cm
9. Pakkauskoko: 85 * 41 * 65 cm
10. Pakkaus: 1kpl/ctn
11. N.W.: 23,0kgs
12. G.W.: 26,0 kg
13. Latausmäärä: 280 kpl/40HQ
1. PVC Velvet
2. 4D-käsinoja
3. Synkronointimekanismi
4. 80 mm luokan 3 kaasunostin 50 mm kartiolla
5. 350 mm Maalausalusta
6. 60 mm musta PU-pyörä
7. Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä
8. Tuotteen koko: 74*66*127-135cm
9. Pakkauskoko: 83*66*44cm
10. Pakkaus: 1kpl/ctn
11. N. W.:22. 2kg
12. G. W.:24. 7kg
13. Latausmäärä: 300 kpl/40HQ
1. PVC
2. 4D-käsinoja
3. Lukitus-kallistusmekanismi
4. 100 mm luokan 3 kaasunostin
5. Metallipohjan maalaus
6. 60 mm nylonpyörä
7. Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä
8. Tuotteen koko: 67*66*125-135cm
9. Pakkauskoko: 86 * 70 * 38 cm
10. Pakkaus: 1kpl/ctn
11. N. W.:23. 0 kg
12. G. W.: 26. 0 kg
13. Latausmäärä: 312 kpl/40HQ
1. PVC
2. PP-pehmustettu vivustokäsinoja
3. Makuumekanismi
4. 100 mm luokan 2 kaasunostin
5. 320 mm nailonpohja
6. 50mm nylonpyörä
7. Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä
8. Jalkatuella
9. Tuotteen koko: 61*51,5*114-124cm
10. Pakkauskoko: 78 * 28 * 59 cm
11. Pakkaus: 1kpl/ctn
12. N.W.: 14,6kg
13. G.W.: 16kg
14. Latausmäärä: 533 kpl/40HQ
1. PVC
2. PU-kiinteä käsinoja
3. Lukitus-kallistusmekanismi
4. 100 mm luokan 2 kaasunostin
5. 350 mm nailonpohja
6. 60 mm PU-pyörä
7. Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä
8. Tuotteen koko: 67*59,5*124-134cm
9. Pakkauskoko: 83 * 65,5 * 29 cm
10. Pakkaus: 1kpl/ctn
11. N.W.: 16,8kg
12. G.W.: 18,5kg
13. Latausmäärä: 450 kpl/40HQ
| Materiaali | PU verkko |
| PP pehmustettu käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 3 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| Nylon pyörä | |
| Tuotteen koko | 60*63*108-118cm |
| Pakkauskoko | 69*29*57cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 13,0 kg |
| G.W. | 14,5 kg |
| Ladataan QTY | 608kpl/40HQ |
| Materiaali | PVC samettia |
| PP säädettävä käsinoja | |
| Nojausmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 50mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Jalkatuella | |
| Tuotteen koko | 61*51,5*114-124cm |
| Pakkauskoko | 78 * 28,8 * 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 14,6 kg |
| G.W. | 16 kg |
| Ladataan QTY | 533 kpl/40HQ |
| Materiaali | PVC samettia |
| PP säädettävä käsinoja | |
| Nojausmekanismi | |
| 100 mm luokan 2 kaasunostin | |
| 320mm nailonpohja | |
| 60mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 65*64*116-126cm |
| Pakkauskoko | 78 * 28,8 * 59 cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 14,5 kg |
| G.W. | 16,5 kg |
| Ladataan QTY | 533 kpl/40HQ |
| Materiaali | PVC |
| 2D käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 3 kaasunostin | |
| Nylon pohja | |
| 60mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 67*66*123-133cm |
| Pakkauskoko | 83*32,5*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 21,0 kg |
| G.W. | 23,0 kg |
| Ladataan QTY | 392kpl/40HQ |
| Materiaali | PU |
| 4D käsinoja | |
| Monitoimimekanismi | |
| 100 mm luokan 3 kaasunostin | |
| Metallipohjan maalaus | |
| Nylon pyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 67*66*128-138cm |
| Pakkauskoko | 86*36*68cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 23,0 kg |
| G.W. | 26,0 kg |
| Ladataan QTY | 312 kpl/40HQ |
| Materiaali | PVC |
| 3D käsinoja | |
| Lukitus-kallistusmekanismi | |
| 100 mm luokan 3 kaasunostin | |
| Metallipohjan maalaus | |
| 60mm nylonpyörä | |
| Kaulatyynyllä ja vyötärötyynyllä | |
| Tuotteen koko | 66*66*123-133cm |
| Pakkauskoko | 83*32,5*65cm |
| Paketti | 1 kpl / ctn |
| N.W. | 21,0 kg |
| G.W. | 23,0 kg |
| Ladataan QTY | 392kpl/40HQ |
GUYOU-tarina
Uusimmat päivitykset
Tarjoa sinulle viimeisimmät yritys- ja teollisuusuutiset
Alan osaaminen
Nykyään, kun digitalisaation aalto pyyhkäisee maailmaa, PC-tietokonepeleistä on tullut lukemattomien ihmisten suosikki tapa rentoutua, viihdyttää ja kilpailla. Pelitekniikan nopean kehityksen ja pelaajien mukaansatempaavan kokemuksen jatkuvan parantamisen myötä PC-pelituolit (ammattimaiset tietokonepelituolit) pelaajien ja virtuaalimaailman yhdistävänä siltana ovat kokemassa ennennäkemättömiä muutoksia ja innovaatioita. Alan johtavana huonekaluvalmistajana Anji Guyou Furniture Co., Ltd. johtaa tämän alan ammatillista kehitystä ja innovaatiota syvällä teollisuuden keskittymisellään ja tulevaisuuteen suuntautuvilla suunnittelukonsepteilla.
Perinteiset työtuolit eivät enää täytä nykyaikaisten pelaajien pitkäaikaisia ja intensiivisiä käyttötarpeita. Siksi Anji Guyoun lanseeraamat tietokonepelituolit ottavat täysin huomioon ergonomian periaatteet suunnittelussa ja käyttävät tiheää muistivaahtoa istuimen ja selkänojan täyttämiseen varmistaakseen, että pelaajat voivat säilyttää mukavan istuma-asennon pitkän pelin aikana, mikä vähentää tehokkaasti selkään, niskaan ja lantioon kohdistuvaa painetta.
Materiaalin valinta on yksi tärkeimmistä kriteereistä erinomaisen pelituolin mittaamisessa. Anji Guyou valitsee korkealaatuisia materiaaleja, kuten kulutusta kestävää ja liukumatonta PU-nahkaa tai hengittäviä ja kosteutta läpäiseviä verkkokankaita, jotka eivät ole vain helppoja puhdistaa ja huoltaa, vaan ne myös vastustavat tehokkaasti hien ja öljytahrojen eroosiota säilyttäen tuolin pysyvän kauneuden ja mukavuuden. Tukeva teräsrunko ja pehmeä nostokaasutanko takaavat tuolin vakauden ja kestävyyden. Jopa kovassa pelitoiminnassa se voi olla vakaa kuin kivi, mikä antaa pelaajille vahvimman tuen.
Anji Guyou noudattaa aina ympäristönsuojelun käsitettä valmistusprosessissa. Raaka-aineiden hankinnasta tuotantoon ja jalostukseen ja jätteiden hävittämiseen jokainen linkki noudattaa tiukasti kansainvälisiä ympäristöstandardeja ja pyrkii vähentämään ympäristövaikutuksia. Kierrätettävien materiaalien käyttö, tuotantoprosessien optimointi ja energiatehokkuuden parantaminen eivät pelkästään vähennä tuotantokustannuksia, vaan myös saavuttavat vihreän valmistuksen ja kestävän kehityksen win-win-tilanteen. Tämä ympäristön kunnioittaminen ja suojelu on myös saanut Anji Guyoun tuotteet saamaan enemmän suosiota kuluttajilta markkinoilla.
Tärkeänä osana modernia pelikulttuuria Racing Gaming Chairs on läpikäymässä kattavan päivityksen yhdestä toiminnosta monipuolisuuteen ja älykkyyteen. Anji Guyou Furniture Co., Ltd., jolla on ammattitaitoinen suunnittelutiimi, tiukka laadunvalvontajärjestelmä ja tulevaisuuteen suuntautuva markkinanäkemys, jatkaa innovaation ja kehityksen edistämistä tällä alalla tuoden pelaajille mukavamman, tehokkaamman ja älykkäämmän pelikokemuksen. Tulevaisuudessa meillä on syytä uskoa, että teknologian jatkuvan kehityksen ja kuluttajakysynnän lisääntyvän monipuolistumisen myötä PC Computer Gaming Chairs jatkaa pelilaitteiden uuden trendin johtajina ja avaa jännittävämmän virtuaalimaailman matkan jokaiselle pelin harrastajalle.